Gayrimenkul Danışmanı Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Exen Invest - Yazar

Günümüzde bir gayrimenkul yatırımı yapmak son derece önemlidir. Gerek yatırım amaçlı gerekse yaşam alanı olarak kullanılmak üzere gayrimenkule yatırım yapılabilir. Bu noktada alım satım işlemleriniz için bir çözüm ortağı niteliğinde olan gayrimenkul danışmanının da önemi bir hayli büyüktür. 

Gayrimenkul danışmanı seçmek konusunda ilgili danışmanın hizmet bölgesi hakkında net bir bilgi sahibi olması, ihtiyaç ve beklentilerinizi doğru şekilde anlaması önceliğiniz olmalıdır. Sizin için tüm alternatifler arasında en doğru seçimleri yapabilmesi gibi bazı noktalara da dikkat etmeniz gerekir. Exen Invest olarak gayrimenkul seçimlerinizde deneyimli ve tecrübeli ekibimiz sayesinde tüm beklentilerinize uygun çözümler üretmekteyiz. 

Gayrimenkul Danışmanının Tecrübesi ve Eğitimi

Gayrimenkul danışmanı, alanında tecrübeli ve eğitimli kişilerden oluşmalıdır. Exen Invest olarak biz de uzmanlarımızın eğitimlerine son derece önem vermekteyiz. Uzmanlarımızın hem sektörel anlamda tecrübelerinin artması hem de kişisel gelişimleri için eğitim almalarını desteklemekteyiz. Bu eğitimler ise şu şekilde sıralanabilir:

- Sözlü ve sözsüz iletişim teknikleri eğitimi

- Kıymetli evrak ve gayrimenkul hukuku eğitimi

- Gayrimenkul değerlemesi eğitimi

- Sosyal medya eğitimi

- Satış teknikleri ve müzakere eğitimleri

- Sunum teknikleri eğitimi

- Motivasyon eğitimi 

Gayrimenkul danışmanlarımız, yukarıda sıraladığımız eğitimleri tamamlayan uzman kişilerdir. Özellikle bulundukları sektör dâhilinde meydana gelen tüm gelişmeleri yakından takip etmektedirler.

Gayrimenkul Danışmanının Eğitim ve Sertifikaları

Gayrimenkul danışmanı seçmek noktasında ilk olarak alınan eğitim ve sertifikaların incelenmesi gerekir. Bu noktada ön plana çıkmayı başaran Exen Invest danışmanları, sizleri en iyi yatırım hedefleri ile bir araya getirmeyi amaçlar. Gayrimenkul danışmanlarımızın aldığı eğitim ve sertifikalar aşağıdaki gibi sıralanabilir:

- Emlak yatırımı

- Emlak pazarlama

- Finansal modelleme

- Emlak alım satımı

- Gayrimenkul yönetimi

Exen Invest olarak danışanlarımızı eğitim alma konusunda desteklemekteyiz. Daima güncel olmaya özen gösteren danışmanlarımız, sizin için en iyi yatırım çözümlerini üretmektedir.

Tecrübe ve Uzmanlık Alanları

Danışmanların gayrimenkul satış teknikleri gibi konularda tecrübe kazanmalarının yanı sıra belli alanlarda uzmanlaşmış olmaları da gerekmektedir. Özellikle belli bölgelerde uzun süre faaliyette bulunan gayrimenkul danışmanları, o alandaki tüm fırsatları en iyi şekilde değerlendirebilir. Exen Invest olarak uzmanlarımızın hem yurt içi hem de yurt dışında gayrimenkul danışmanı alanındaki tecrübe ve uzmanlık alanlarını şu şekilde sıralayabiliriz:

- Proje satışı

- Arsa ve arazi geliştirme ve satış süreci

- Ticari gayrimenkul

- Yurt içi ve yurt dışı gayrimenkul satışı

Eğer siz de bir gayrimenkul yatırım danışmanı ile çalışırsanız yukarıda yer alan bilgi birikimlerinden yararlanma fırsatı elde edebilirsiniz. Yatırım kararlarınızda en büyük yardımcınız olacan danışmanlarımız, yukarıda bulunan uzmanlık alanlarına göre birtakım çözümler üretmektedir. Dilerseniz siz de en iyi fırsatları belirleyecek olan Exen Invest danışmanları ile kolaylıkla iletişime geçebilirsiniz.

İletişim Becerileri ve Müşteri Hizmetleri

Kişisel gelişim eğitimleri, gayrimenkul uzmanları için son derece önemli bir yere sahiptir. Özellikle iletişim becerileri gelişmiş kişiler, danışmanlık hizmetlerinde çok daha başarılı olabilir. İletişim becerileri ve müşteri hizmetleri alanında kendini geliştirerek çeşitli eğitimlerden yararlanan uzmanlar, müşteri memnuniyetinin en üst seviyeye ulaşmasına olanak sağlar. 

Dilerseniz siz de gayrimenkul danışmanı seçmek noktasında sözlü ve sözsüz iletişim eğitimleri alan Exen Invest uzmanlarımızı tercih edebilirsiniz. Dijital iletişim kodlarına da hakim olan uzmanlarımız, Türkiye'de ve Kıbrıs’ta satılık arsa konusu başta olmak üzere pek çok alanda en büyük yardımcınız olmaya adaydır.

Yerel Pazar Bilgisi ve Uzmanlık Alanı

Gayrimenkul uzmanlarının yerel pazar bilgisine hakim olması oldukça önemlidir. Pazarın sunduğu imkânlar ve yatırımcıların beklentileri doğru bir şekilde değerlendirilmelidir. Dilerseniz yurt içi ve yurt dışında gayrimenkul, proje ve arsa satışı gibi pek çok uzmanlık alanına sahip olan Exen Invest danışmanlarımızdan en iyi hizmetleri alabilirsiniz.

Yerel Pazar Analizi

Yerel pazar analizi sayesinde müşteri, sektör ve rakipleri anlama gibi önemli adımlar atılır. Yerel pazar analizi zaman alan bir süreç olsa da başarı için gereklidir. Exen Invest olarak yerel pazar analizlerini en iyi şekilde gerçekleştirmekteyiz. Uzman danışmanlarımız, Kıbrıs'ta konut yatırımı başta olmak üzere yurt içi ve yurt dışı birçok yatırımınızda en doğru adımları atmanıza yardımcı olmaktadır.

Uzmanlık Alanına Göre Seçim

Yatırım yapmak istediğiniz alana göre danışmanlık hizmetleri almanız mümkündür. Arsa/arazi, ticari gayrimenkul ve proje satışı gibi alanlarda deneyimli danışmanlarımız, beklentinize en uygun yatırımlara ulaşmanızı sağlamaktadır. Siz de beklentinize en uygun seçimleri danışmanlarımız aracılığı ile zaman kaybetmeden kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

Referanslar ve Başarı Öyküleri

Exen Invest olarak sektörde uzun yıllara dayanan tecrübemizle binlerce müşterimizin beklentisine uygun çözümler üretmekteyiz. Ürettiğimiz tüm gayrimenkul çözüm süreçleri başarı odaklıdır. Çalışmalarımız, müşterilerimizin bizi tercih etmesinde referans olarak değerlendirilmektedir.

Komisyon ve Hizmet Bedelleri

Gayrimenkulün satışı sürecinde danışmana ödenmesi gereken emlak komisyon bedelinin araştırılması gerekir. Herhangi bir gayrimenkulün satışı sırasında takip edilmesi gereken prosedürler mevcuttur. Gayrimenkul satın alma işlemleri sırasında ödenmesi gereken komisyon ve vergiler, bunların başında gelir. 

Gayrimenkul satın almak isteyen yatırımcıların bu süreci kolaylıkla tamamlayabilmeleri için bir uzmana danışmaları önem arz eder. Gayrimenkul danışmanlarına da verdiği hizmet için belirli bir ücret ödenmesi gerekir. Bu komisyon bedelinin asgari tutarı ve hesaplama şekli yasalar tarafından belirlenir. Böylece hem gayrimenkul danışmanının hem de alıcı ve satıcının hakları korunmuş olur.

Gayrimenkul Danışmanıyla İş Birliği Süreci

Deneyimli ve profesyonel bir gayrimenkul danışmanı seçmek, müşterilerin istek ve ihtiyaçlarının en iyi şekilde analiz edilmesine olanak sağlar. Müşterinin beklentilerini belirleyen uzmanlar, sayısız seçenek arasından bütçesine uygun gayrimenkul seçenekleri sunabilir. Gayrimenkul danışmanı ile iş birliği süreci, karşılıklı olarak çalışma prensiplerinin değerlendirilmesi ile başlar. Ardından gayrimenkul hizmet süreci ile ilgili sözleşme hazırlanır. 

Exen Invest olarak sektörde yıllara dayanan tecrübemiz sayesinde yurt içi ve yurt dışı gayrimenkul satışında en kapsamlı ve güncel bilgilere ulaşmanızı sağlamaktayız. Dilerseniz siz de yatırımlarınız için bizi tercih edebilir, ilgili süreci son derece verimli bir biçimde tamamlayabilirsiniz.

Önceki yazımıza https://www.exeninvest.com/blog/gayrimenkul-mu-doviz-mi linkinden ulaşabilirsiniz.