Kıbrıs’ta Satılık Yazlık Almak İçin Nedenler

Exen Invest - Yazar

Sıcak iklimi, muhteşem doğası, aktivite seçenekleri, alışveriş ve eğlence mekanları ile Kuzey Kıbrıs, yazlık satın almak için son derece uygun bir seçimdir. KKTC emlak sektörünün öncülerinden biri olan Exen Invest projeleri içinden dilediğiniz seçimi yapabilir, yazlık ev satın almak için danışmanlık hizmetlerinden de yararlanabilirsiniz. Birbirinden farklı satılık yazlık ilanlarını inceleyebilir ve hayalinizdeki yazlığa kavuşabilirsiniz.

Dünyanın en çekici tatil destinasyonlarından biri olan Kıbrıs’a yatırım yapmak için birden fazla nedeniniz var. Kıbrıs’ın büyüleyici doğal güzellikleri ve muhteşem iklim koşulları Kıbrıs’ta daire almayı cazip hale getiren en önemli sebeplerden biridir. Kuzey Kıbrıs’ın emlak yatırımı açısından oldukça fazla avantaj sunması ve satılık dairelerin lüks yaşam standartları sunması bu bölgede yatırım yapmak için en önemli sebeplerdendir.

Kıbrıs adası herkesi kendine hayran bırakan doğal güzelliklere sahiptir. Adanın konumu, iklimi ve tarihi dokusu herkesin ilgisini çekiyor. Bu nedenle Kıbrıs’ta gayrimenkul yatırımı yapmak oldukça fazla tercih edilen bir yatırım seçeneğidir. Her yıl dünyanın dört bir yanından binlerce turiste ev sahipliği yapan Kıbrıs’a yatırım yapan Türk vatandaşları, çok daha avantajlı şekilde ev sahibi olabiliyor.

Satılık Yazlık Almanın Avantajları

Son yıllarda yazlık ev almak isteyenlerin sayısı her geçen gün artıyor. Şehrin gürültüsünden ve kalabalığından uzaklaşmak, tatillerini sahil bölgelerinde geçirmek isteyenler kendileri için en uygun bölgeleri bulmaya çalışıyor. Kıbrıs son yıllarda oldukça talep gören yazlık mekanlardan biri. Peki, yazlık satın almak hangi avantajları elde etmenizi sağlıyor?

  • Uzun vadede kazanç sağlar; yazlık ev almanın en büyük avantajlarından biri uzun vadeli kazanç sağlamasıdır. Yeni başlayan bir projeden ya da yapımı yeni bitmiş bir projeden yazlık ev almak uzun vadede kazanç sağlar.
  • Kira getirisi elde edebilirsiniz; deniz kenarında bir yerden yazlık satın almak günübirlik ya da haftalık olarak kiralamaya çok daha uygun olur. Bu durum büyük kazanç elde etmenizi sağlar.
  • Kısa süreli yaz tatiline para vermemiş olursunuz; tatil köyü ya da 5 yıldızlı bir otelde bir ailenin kısa süreli tatil yapması oldukça yüksek fiyatlara mal oluyor. Yaz tatiline çok yüksek fiyatlar ödemek yerine Kıbrıs’a yatırım yaparak daha uzun süreli konaklayabilirsiniz.
  • Çocuklarınız için güzel bir fırsattır; çocuklarınız yaz tatil boyunca aktivite arar. Kendi yazlığınızda çocuklarınızla unutulmaz zamanlar geçirebilirsiniz.
  • Uzun süreli tatil imkanı; tatillerinizi bir otelde geçirmek istediğinizde en fazla 1-2 hafta konaklayabilirsiniz. Yazlık evinizde ise dilediğiniz zaman dilediğiniz kadar vakit geçirebilirsiniz.
  • Sevdiklerinizi dilediğiniz gibi ağırlayabilirsiniz; yazlık ev almanın en büyük avantajlarından biri de misafirlerinizi istediğiniz zaman istediğiniz kadar ağırlama imkanınızın olmasıdır.
  • Yazlık bölgelerin değerinin sürekli artması; yazlık bölgelerde birim fiyatlar sürekli artış gösterir. Siz de yazlık bir ev ile iyi bir yatırım fırsatı elde edebilirsiniz.

Tüm bu avantajlara sahip olmak için Exen Invest projelerini inceleyebilir, KKTC’de yazlık ev satın almak için Exen Invest’in deneyimlerinden yararlanarak danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

KKTC’den Yazlık Almak İçin Nedenler

Son yıllarda Akdeniz’in popüler yazlık mekanlarından olan Kıbrıs’ın Türkiye’ye yakın olması, ada atmosferi ve doğa severler için Kıbrıs’a yatırım yapmayı avantajlı hale getiriyor. KKTC’nin en kalabalık şehri başkenti Lefkoşa, tatilcilerin en çok tercih ettiği yazlık mekanı ise Girne’dir. Yaz aylarında Türk ve yabancı turistlerin gözdesi olan Kıbrıs, muhteşem bir atmosfere sahiptir.

Kıbrıs ve Turizm

Kıbrıs turizmin en çok geliştiği yerlerden biridir. Yılın her mevsimi dünyanın her yerinden turiste ev sahipliği yapan Kıbrıs, hem doğası hem de turistik mekanları ile oldukça fazla ilgi görüyor. Neden Kuzey Kıbrıs? Diye düşünebilirsiniz.

Türk Vatandaşlarına Ev Satın Alma Kolaylığı Sağlıyor

Kıbrıs’a yatırım yaptıktan sonra 21 gün içerisinde tapu dairesinde kayıt işlemlerinin yapılması ve taşınmaz malın KKTC’ de Bakanlar Kurulu’ndan satın alma izninin alınması gerekiyor. Konut sahibi olan ve 90 günden fazla Kıbrıs’ta kalmak isteyen TC vatandaşları, oturma izni çıkartabilir. Böylece 1 yıl boyunca oturma izni elde edebilir. Oturma izninin her sene yenilenmesi gerekir. Emekliler için oturma izni şartı da aranmaz.

Türk vatandaşları KKTC’de ancak bir adet gayrimenkul alabiliyor. Birden fazla taşınmaz satın almak için KKTC’de şirket kurma şartı aranıyor.

Kıbrıs’ın Doğası ve İklimi

Kıbrıs, plajlarıyla yaz aylarında tatilcilerin ilgisini çeken yazlık mekanlardandır. Kıbrıs’ın en çok tercih edilen turistik bölgeleri içinden Lefkoşa, Magusa, Girne, Güzelyurt ve İskele, yazlıkçıların da uğrak noktalarındandır. Kıbrıs’a yatırım yapmayı düşünen yazlıkçılar, özellikle Girne’de yoğunlaşıyor. Akdeniz kıyısındaki bu eşsiz liman kentinde Girne, en popüler tatil beldesi olduğu gibi aynı zamanda turizm yatırımlarının da en çok olduğu yer olarak biliniyor. Kuzey Kıbrıs bölgesinde yazlık satın almak istiyorsanız Exen Invest’in danışmanlık hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

Eşsiz Bir Yatırım İmkânı

Sakin doğası ve güzel plajlarıyla Kıbrıs, son yıllarda yurt dışından gelen gayrimenkul yatırım talepleriyle de dikkat çekiyor. İmar yasasında yapılan değişikliklerle birlikte Kuzey Kıbrıs’taki en büyük emlak projeleri Girne’de hayata geçmeye başladı. Konut piyasasında yerli yatırımcılar kadar yabancı yatırımcılar da yer alıyor. KKTC‘nin komşu ülkelere kıyasla ev fiyatlarının daha düşük olması da yabancı yatırımcılar açısından fırsat olarak değerlendiriliyor.

Yeni Yerler Keşfetmek

Alışılmışın dışında bir tatil fırsatı sunan Kıbrıs, yeni yerler keşfedebileceğiniz, her gittiğinizde size kendinizi iyi hissettirecek mekanlardan biridir. Böyle keyifli bir yerde yatırım yapmak size hem maddi hem de manevi açıdan kazanç sağlayacak.

Kuzey Kıbrıs’ta Daire Satın Alarak Yatırım Yapmak

Kıbrıs’a yatırım yapmayı merak edenlerin en çok araştırdıkları konuların başında Kıbrıs’ta en avantajlı yatırımların neler olduğu geliyor. Tüm dünyada insanlar finansal birikimlerini korumak, değerlendirmek ya da daha da arttırmak için çeşitli yatırımlardan yararlanıyor. Yatırım uzmanları tarafından doğru değerlendirme ve analizler sonucunda en düşük riskli olan yatırım aracının gayrimenkul yatırımı olduğu düşünülüyor. Kıbrıs’a yatırım yapmayı düşünüyorsanız siz de öncelikle gayrimenkul yatırımlarını değerlendirmelisiniz.

Emlak yatırımı, bütün gayrimenkul çeşitlerini kapsayan geniş bir tanıma sahip olsa da Kuzey Kıbrıs’ta en avantajlı yatırım araçlarının yeni projelerde daire seçenekleri olduğu söylenebilir. Özellikle Kıbrıs’ta ev sahibi olmanın sağladığı avantajlar incelendiğinde çok önemli fırsatlar sunduğu açıkça görülüyor. Siz de Kıbrıs’a yatırım yapmayı planlıyorsanız, zaman kaybetmeden Exen Invest ile tanışmalısınız.