Kıbrıs’ta Ortalama Ev Kiraları

Exen Invest - Yazar

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, gayrimenkul yatırımının yanı sıra kiralık ofis, kiralık ev, satılık ev almak isteyenler için gerek konumu gerekse iklimi ve kültürel yapısıyla önde gelen destinasyonlardan biridir. KKTC'nin her bölgesinde ihtiyaçlarınıza ve bütçenize uygun mükemmel bir gayrimenkul, mülk ve kiralık ev çözümleri mevcuttur.

Son dönemlerde gayrimenkul yatırımının gözde lokasyonlarından olan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde bu bölgenin tercih sebeplerinden biri de kiralarda kullanılan para birimidir. Kira üzerinden döviz getirizi birçok yatırımcının iştahını kabartırken, bu durum gayrimenkül sektöründeki hareketliliği de tetiklemektedir.

Kıbrıs Kiralık Ev Fiyatları

Tüm dünyada olduğu gibi Kıbrıs'ın genelinde kiralık ev fiyatlarını etkileyen sebepler vardır. Kiralanacak evin ya da ofisin konumu, metrekaresi, oda sayısı, eşyalı olup olmaması, çevresi, manzarası, sosyal donatıları kira fiyatlarını direkt etkilemektedir. Kıbrıs'ta kiralar genel olarak İngiliz Sterlini para birimi şeklinde talep edilmektedir.

Kıbrıs genelinde ev kiraları ortalama olarak 200 - 1000, müstakil ev kiraları 450 - 1000, villa kiraları ise 500 - 1750 İngiliz sterlini arasında değişmektedir. Bunun yanı sıra Kıbrıs'ta şehirlere göre de farklılık gösteren üniversite olan şehirlerde farkı kiralarla karşılaşmak da mümkündür. Girne, Bafra, Gazimağusa, İskele, Güzelyurt ve Lefke şehirlerinde kira fiyatları diğer şehirlere oranla biraz daha yüksektir. Bu şehirlerde de kiralar ortalama 150 - 750 ingiliz sterlini şeklindedir.

Kıbrıs genelinde havaalanına limanlara kolay erişim, sağlam altyapı, Akdeniz iklimi, büyük misafirperverlik ve zengin kültürü, bu adayı gayrimenkul yatırımı ya da yeni başlangıçlar için ideal bir yer haline getiriyor. Kıbrıs'ta yapacağınız gayrimenkul yatırımı ile Avrupa'nın gelişmekte olan yatırım, fon ve finans merkezlerinden birinde gayrimenkul mülkiyeti hissini yaşayabilirsiniz.

Kuzey Kıbrıs'ın en çekici mahallelerinde satılık modern evleri veya geleneksel evlerinde ister oturun ister yatırım amaçlı satın alın. Kıbrıs'ta tüm olanaklara yakın ideal tek yatak odalı, iki yatak odalı veya üç yatak odalı dairelerde ihtiyaçlarınıza göre kiralama yaparak, yen başlangıçlara adım atın.

Ekonomik açıdan da Kıbrıs'tan döviz cinsinden para kazanmak için yapacağınız ev satın alma oldukça mantıklı bir yatırım olacaktır. Gayrimenkul sektöründeki hareketlilik amortisman süresinin kısa olmasını sağlamıştır. (10- 12 yıl), döviz üzerinden kira geliri elde etme imkânı ve Kıbrıs’ta konut satın almanın yakın gelecekte yüksek kazanç vadetmesidir.

KKTC'de satılık daire veya gelir elde etmek için kiralık yatırım amaçlı gayrimenkul arıyorsanız, ya da yine adada bir iş kurmayı planlayıp ofisinizi buraya taşımayı düşünüyorsanız Exen Invest, 10 yıl geri dönüş süresine sahip gayrimenkul fırsatlarını sizlere sunuyor. Yurtdışı yatırımlarında yapmış olduğumuz iş ortaklıkları sayesinde en iyi çözüm önerilerini sizler ile paylaşmaktayız. Bu paralelde ülkemizde 25 yıllık geri dönüş süresine sahip olan “Konut Yatırımı” anlaşmalı olduğumuz projelerde 10 yıllık bir geri dönüş süresine inmektedir.

Bu projeler size hem yatırım avantajı hem de tatil olanağı sağlamaktadır. Gelin sizi Kıbrıs’ta misafir edelim ve projelerimizi detaylı olarak görme fırsatı yakalayın! Kıbrıs’ta Sürekli Yükselen Değerler Yıllık olarak artış Sterlin bazında yüzde 15 civarındadır ve her geçen yıl bu oranlar artmaktadır.

Exen Invest yurt içi ve özellikle yurt dışı gayrimenkul hizmetleri alanında uzmanlaşan; Yatırım ve değer artışı yüksek, geri dönüş süresi 15 yıl ve altı, değer artışı yüksek gayrimenkul yatırım danışmanlığı hizmeti vermektedir. Özellikle son yıllarda Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde, yatırımcı kimliği ile de edinmiş olduğu tecrübeleri, döviz kira getirisi ve döviz değer artışı beklentisi olan yatırımcılar ile paylaşmaktadır.