Kıbrıs Satılık Arsa

Kıbrıs Satılık Arsa Fiyatları

Son yıllarda gittikçe daha da ön plana çıkan ve mantıklı bir yatırım aracı olarak görülen satılık arsa almak, en popüler yatırım araçları arasında yer almaktadır. Uzun vadede önemli getiriler sağlayabilecek olan bir arsanın sahibi olmak, kişiye hem geleceğe yönelik büyük bir sermaye sağlaması hem de kar oranını oldukça arttırması gibi çeşitli nedenlerden dolayı birçok kişinin dikkatini çeken ve adım atmayı düşündüğü bir alan haline gelmiştir. 

Kıbrıs’ta satılık arsa sahibi olmak isteyen büyük bir kesim bulunmaktadır. Bu durumun başlıca sebepleri arasında, 

-Kıbrıs’ın ılıman bir Akdeniz iklimine sahip olması,

-Her yıl artmaya devam eden turist ziyaretlerine ev sahipliği yapması, 

-Lüks yaşamın artışı, 

-Gelişmiş üniversiteleri ve yoğun olarak bulunan öğrenci nüfusu nedeniyle artan konut ve barınma ihtiyacı, 

-Gelişmiş merkezi yapısı, 

-Tarihi ve turistik açıdan değerli alanları ve çeşitli turizm faaliyetleri örnek olarak verilebilir. 

Tüm bu nedenlerden dolayı insanların dikkatini çeken ve bazen tatil, bazen de yerleşim amaçlı ziyaretler almaya devam eden Kıbrıs’ta arsa satın almak, uzun vadede yüksek kazançlar sağlayabilecek olan mantıklı bir yatırım aracı olarak görülmektedir. 

Arsaların GBP (sterlin) üzerinden işlem görmesinden dolayı, bu arsaların değer artışının da sterline bağlı olarak gerçekleşmesi Türkiye’nin başka bir yerinden satın alınacak bir arsayla arasında ciddi bir değer farkı ortaya koymaktadır ve bu nedenle Kıbrıs’ta arsa satın almak kişilerin ilk önceliği haline gelmektedir.

KKTC'de Uygun Fiyatlı Satılık Arsalar

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının KKTC’den 1 arsa ve 1 konut alabilme hakkı bulunmaktadır. Kıbrıs’ta arsa satın almak isteyen kişilerin aklına “En uygun fiyatlı satılık arsalar hangileri?” sorusu gelmektedir. 

Arsaların güncel değeri, bölgenin konumuna, iklim koşullarına, coğrafi şartlarına, merkezi yapılara uzaklığına, insanlar tarafından tercih edilen bir bölge olup olmadığına ve kullanım amacına göre değişkenlik göstermektedir. 

Kıbrıs’ın son yıllarda artış gösteren nüfus artış hızı ve kentteki çeşitlenen turizm faaliyetlerinin bir sonucu olarak birçok kişinin ilgisi Kıbrıs emlak piyasasına ve adanın farklı yerlerinde bulunan satılık arsalara doğru çekilmiştir. Arsa satın alarak bu arsayı geleceğe yönelik mantıklı bir yatırım amacına çevirmek ya da arsa üzerinde kendileri için bir gayrimenkul inşa etmek isteyen insanlar Kıbrıs’ın çeşitli yerlerine (deniz kenarı, orman, dağ ya da merkezi bir konum) dağılmış olan pek çok arsa üzerinde satın alma planları gerçekleştirmeye başlamıştır. 

KKTC’de uygun fiyatlı satılık arsalar, genellikle çok göz önünde bulunmayan ve yavaş yavaş gelişmeye başlamış bölgelerde bulunmaktadır. Bu bölgeler çeşitli spor, turizm ya da eğlence faaliyetleri için ilerleyen yıllarda değerlenebilme potansiyeli yüksek olan konumlarda yer almakta ve daha düşük bir bütçeyle yatırım yapmak isteyen kişilerin ilk tercihleri arasında yer almaktadır. 

Arsanın uzun vadede kar sağlayacağı kaçınılmazdır, ancak bu sürenin ne kadar kısa ya da uzun olacağı veya gerçekleşen kar oranının ne kadarlık bir yüzdeliğe tekabül edeceği birçok faktörün etkisi ile sonuçlanır

Kıbrıs'ta Yatırım İçin Satılık Arsalar

Girne, İskele, Bafra ve Gazimağusa başta olmak üzere Kıbrıs adasının farklı bölgelerinde yer alan, büyük ya da küçük birçok satılık arsa bulunmaktadır. Emlak sektörü her geçen günle birlikte hareketlenmeye ve büyümeye devam ederken Kıbrıs’ta yatırım amaçlı arsa satın almak, uzun vadede oldukça faydalı sonuçlara neden olabilecek bir yatırım aracıdır. 

Kuzey Kıbrıs’ın turistler açısından önemli ölçüde dikkat çekecek doğal güzelliklere sahip bir ülke olması, ülkeyi çevreleyen deniz kenarı, kentleşme ve doğanın iç içe geçmiş dengesi ve bölgenin tarihi geçmişi nedeniyle adanın değerli arsaları gün geçtikçe daha çok kişinin yatırım alanı haline gelmekte ve değerlenmeye devam etmektedir. 

Metropol şehirleri ile ön plana çıkan ülkelerin kaosundan uzak olması ama aynı zamanda eğlence sektörünün de kendine yeterli miktarda yer bulması, Kıbrıs’ı ilgi odağı haline getiren özelliklerin başında gelmektedir. Yakın gelecekte Kıbrıs’ta artacak olan proje ve yapılaşmalar nedeniyle açıkta olan arsalar her geçen günle birlikte daha çok değerlenecektir. 

Satın almak istediğiniz arsanın hangi amaca uygun olacağına ve bölgenin gelecekteki potansiyel durumuna dikkat ederek arsa yatırımı konusunda önemli adımlar atabilirsiniz.

Kuzey Kıbrıs'ta Satılık Arsa İçin Exen Invest

Kuzey Kıbrıs’ta arsa satın almak istiyorsanız, profesyonel bir ekip ve yılların tecrübesi ile hareket eden, müşterilerinin en doğru yatırıma yönelik adımlar atmasında öncü olan Exen Invest, size her konuda yardımcı olmak ve danışmanlık vermek için hazırdır. 

Sitemizden, Kıbrıs’ın çeşitli bölgelerinde yer alan satılık arsa ilanlarını inceleyebilir, bu arsaların konumu, potansiyeli, gelecekteki değeri ve Kıbrıs projeleri hakkında profesyonel danışmanlık alabilmek için Exen Invest ile her daim iletişime geçebilirsiniz.