Kıbrıs Satılık Daire

Kıbrıs Satılık Daire Fiyatları

Akdeniz’in en gözde ve popüler noktalarından biri olan Kuzey Kıbrıs, sene boyunca ılıman bir havada geçen iklimi, yeşillik ve doğa ile bütünleşmiş bir kara parçası oluşu, adanın dört bir yanına yayılmış tarihi ve doğal güzellikleri ve Zengin turizm sektörü ile birlikte son yıllarda oldukça ilgi çeken bir lokasyon haline gelmiştir. 

Ada atmosferinde zaman geçirmek isteyen ve aynı zamanda hareketli bir kent hayatına da karışmayı arzulayan yerli ya da yabancı herkesi kendine çeken Kıbrıs’ta konut ihtiyacı artmakta ve emlak sektörü gittikçe hareketlenmektedir. 

Avrupa’nın önde gelen üniversitelerine sahip oluşu ve dünyanın dört bir yanından öğrencileri kendine çekmesi ile birlikte öğrenci nüfusunun artışına bağlı olarak konut ihtiyacı ortaya çıkmıştır. 

Özellikle senenin belli zamanlarında artan turist sayısı, sakin bir hayat arzusuyla deniz kenarında ev sahibi olmak isteyen insanlar ya da iş değişikliği nedeniyle Kıbrıs’a göç etmek isteyen kişilerin de katkısıyla Kıbrıs’ta yeni projeler yapılmakta, arsalar satılmakta ve her geçen günle birlikte yeni konutların inşaatına başlanmaktadır. 

Emlak piyasasının canlı oluşu, alım, satım ve kiralama işlemlerinin artması ve ufukta beliren farklı projeler nedeniyle birçok kişinin aklına “Kıbrıs’ta satılık daire almak mantıklı mı?” sorusu gelmektedir. 

KKTC'de Uygun Fiyatlı Satılık Daireler

Geçtiğimiz yıllarda artmaya başlayan ve yatırımcılara ilgi çekici fırsatlar sunan konut projeleri, özellikle Girne tarafında değişen imar projeleri ile birlikte yükselişe geçmiş durumdadır. İnsanlar ister sessiz bir hayat arzusu, isterse lüks bir yaşam sürmek için Kıbrıs’ta satılık daire almak istiyor olsun; adada her türlü ihtiyaca ve bütçeye yönelik seçenekler bulunmaktadır.

Kıbrıs’tan daire satın almak, diğer Avrupa ülkelerinden bir daire almaya kıyasla çok daha bütçe dostu ve uygun fiyatlıdır. 1+1, 2+1 ve 3+1 evlerin yoğunlukta olduğu yerleşim bölgelerinin yanı sıra, lüks yaşam sürdürmek isteyen kişilerin ihtiyaçlarına paralel olarak inşa edilmiş deniz kenarı villalar da mevcuttur. 

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Kıbrıs’tan tek bir taşınmaz alma hakkı bulunmakta, daha fazla taşınmaz almak isteyen kişilerin Kıbrıs’ta bir şirket kurması beklenmektedir. Satın aldığınız konutta yaşama planınız varsa, konut sahibi olduktan sonra 1 yıllık oturma izni alabilirsiniz. 

Emekli olan bireylerden herhangi bir izin talep edilmemekte ve bu durum onlar için büyük avantaj sağlamaktadır. Ancak emekli değilseniz oturma izninizi her yıl belli bir tarihte yeniletmeniz beklenmektedir. 

Kıbrıs'ta Yatırım İçin Satılık Daireler

Kıbrıs’ta daire almanın avantajlarından bir diğeri, içinde yaşama arzunuz olmasa bile konutunuzu çok değerli bir yatırım aracı olarak kullanabilme şansına sahip olmanızdır. 

Emlak kiralama, alım-satım ve devir gibi işlemler döviz üzerinden gerçekleştirildiği için sterlin aracılığı ile gerçekleşen işlemler sizi ekonomik durumlardan kaynaklanan zararlardan korumuş olacak ve uzun vadede büyük kar elde etmenize yardımcı olacaktır.

Risk faktörünün en düşük olduğu bölgelerden biri olan Kıbrıs’ta satılık daire ya da satılık arsa almak, geleceğe yönelik önemli ve değerli bir yatırım olmaktadır, çünkü artan nüfus ve konut artışı kira garantisini de beraberinde getirmektedir. 

Merkezi yerleşimin ve öğrenci nüfusunun yüksek olduğu, aynı zamanda eğlence sektörünün de aktif bir paydaya sahip olduğu Girne bölgesi başta olmak üzere İskele, Gazimağusa, Bafra gibi bölgelerde de yatırım amaçlı satılık daire satın almak, yatırımcılar için mantıklı bir seçenek olmaktadır. 

Kuzey Kıbrıs'ta Satılık Daire İçin Exen Invest

“Kıbrıs’ta satılık daire almak avantajlı mı?” ya da “En iyi gayrimenkul yatırımını nasıl yapabilirim?” gibi sorularınıza daha ayrıntılı cevaplar vermek isteyen ve sürekli değişip gelişmeye devam eden emlak piyasasını yakından takip ederek sektörde aktif bir rol alan Exen Invest, aklınıza takılan her soru ve geri kalan tüm danışmanlık hizmetlerinde size yardımcı olabilmek için sadece bir telefon uzağınızda bulunmaktadır. 

Exen Invest, yurtdışı ve yurtiçi alanında uzmanlaşmış ekibiyle 15 yıl ve altında geri dönüş sağlayan gayrimenkullerde yatırım danışmanlığı hizmeti vermektedir. Yılların tecrübesi ve deneyimiyle hareket eden, emlak sektörünün artı ve eksilerini iyi bilerek planlı adımlar atan profesyonel ekibiyle birlikte en doğru yatırıma yönelmenizi sağlamak birincil amacımızdır. 

Satılık daire, satılık arsa ya da Kıbrıs konut projeleri başta olmak üzere emlak sektöründeki her alan hakkında profesyonel danışmanlık alabilirsiniz